OLX vs Bazar.bg

Дискусия в 'Съвети и Идеи за Дребния Бизнес', започната от FirstClassVirtualOffice, 12 Юли 2015.

?

Къде продавате своите продукти

1. Olx

2. Bazar.bg

Results are only viewable after voting.
  1. FirstClassVirtualOffice

Член от:
    2 Юли 2015
    Постове:
    210
    Харесвания:
    20
    Здравейте колеги,

Разцъквам си аз да си подновя обявите в olx - са и изведнъж получих едно много приятно съобщение:

"Вие достигнахте лимита си от активни безплатни обяви в категорията. За да увеличите лимита си, изберете пакет с допълнителни обяви. Сроковете на всички пакети са 30 дни."

Разбира се при желание от моя страна мога и да си публикувам всичките обяви:

Купи пакет платени обяви в категория Парфюмерия и козметика

6 обяви - 1 лв.
    15 обяви - 8 лв.
    35 обяви - 18 лв.
    105 обяви - 50 лева.

Имам чувството, че след като се продадоха тези от продавалник коренно им се промени начина на печелене на пари. Почнаха да "грабят" и от търговците.

Е, аз ще преструктурирам обявите си в базарчето... А вие?

• Winner Winner x 1
  2. RexMartine

RexMartine New Member

Член от:
    2 Юли 2015
    Постове:
    24
    Харесвания:
    0
    И аз предпочитам базар-а. Конкурират се, но наистина след като продавалник стана олх, нещата за търговците някак си смръкнаха. Аз претърпях някакъв лек спад в продажбите, но със сигурност има нещо. Водех си статистика на продуктите. За един месец кой колко пъти е видян. Мога да твърдя, че вече нещата са много слаби, в сравнение с предишни периоди.

3. Maverick

Maverick Member

Член от:
    27 Юни 2015
    Постове:
    472
    Харесвания:
    18
    Избирам базара, само защото не са нагли и алчни като олх. Но и при двата сайта продажбите са много малко.

4. pepo_999

pepo_999 Member

Член от:
    26 Юни 2015
    Постове:
    441
    Харесвания:
    15
    Напоследък само в базара тъй като олх го осраха тотално и загубих интерес към него, освен базара си продавам и в моите магазини

5. FirstClassVirtualOffice

Член от:
    2 Юли 2015
    Постове:
    210
    Харесвания:
    20
    Явно ще си преструктурирам обявите. Жалко за сайта... но нормално. В България като ти потръгне и масово всеки се стреми да лапа още и още.

• Like Like x 1
  6. RexMartine

RexMartine New Member

Член от:
    2 Юли 2015
    Постове:
    24
    Харесвания:
    0
    По-добре го направи, аз отдавна не използвам олх-а като място за продажби.

7. honi

honi Member

Член от:
    2 Юли 2015
    Постове:
    100
    Харесвания:
    0
    Аз съм първия дето е гласувал за олх-а. Май много бързо си губи потребителите този сайт.
    При мен каточели още има файда от тях.

8. FirstClassVirtualOffice

Член от:
    2 Юли 2015
    Постове:
    210
    Харесвания:
    20
    Много бързо? Аз от самото му създаване съм потребител там и продавах. Но те сами си гонят хората.

9. Logo Supremo

Logo Supremo Member

Член от:
    4 Юли 2015
    Постове:
    106
    Харесвания:
    1
    Аз бих казал друго мнение по сайтовете.

OLX - не ми харесва че го продадоха. Българска простотия, не е като да не правят пари от него, ама айде да продаваме. Това най ме разочарова.
    Дизайна е пълен ужас, едни бели пространства едни глупости, пък кой идиот измисли снимки да има под описанието?

Bazar - Допада ми като дизайн и функционалност. Всичко се вижда черно на бяло, няма някакви големи дупки от пространства и тъпи положения на снимките. Цветовете са приятни, не все едно гледам дъгата.

10. FirstClassVirtualOffice

Член от:
    2 Юли 2015
    Постове:
    210
    Харесвания:
    20
    Всичко най-накрая опира до пари. И все пак има хора, които разчитат на олх-са, изградили са си някакви контакти и просто продават, каквото успеят, без да "ламтят" за повече...

• Like Like x 1
  11. proxy86

proxy86 Member

Член от:
    26 Юни 2015
    Постове:
    97
    Харесвания:
    2
    След новите ъбдейти вече изобщо не ползвам olx.Жалко, че имам кредити там, но ще ги изхарча.Прекалено лакоми станаха и вече се усеща големият отлив на търговци, без тях сайта за нищо няма да струва.
    Според мен базара трябва да се вкарат малко пари в дизайна и ще измести дори olx.

12. beautyFear

beautyFear DO YOUR BEST TODAY
    Екип 3mart

Член от:
    22 Юли 2015
    Постове:
    688
    Харесвания:
    31
    В България тенденцията е като се измисли нещо хубаво, развие се и се хареса на хората, то да бъде продадено и съсипано... Продавалник беше страхотен сайт за покупко/продажба на стоки и услуги, олх-а НЕ струва.

• Like Like x 3
  13. fabios

fabios New Member

Член от:
    10 Мар 2020
    Постове:
    1
    Харесвания:
    0
    Затова се регистрирайте в Продавало. Безплатно всичко. Рейтинг при продажба. Давате оценки на всеки потребител след сделка и си личи, кой кой е

14. gogogo

gogogo Member

Член от:
    11 Юли 2018
    Постове:
    101
    Харесвания:
    15
    Това "Продавало" не се открива като сайт. Общо взето лош избор на име, защото "продавало" като дума е среден род на минало продължително време на думата "продавам" и така резултатите са за тази дума, а не за въпросното начинание като услуга.

• Like Like x 1
  15. Димитрова

Димитрова New Member

Член от:
    26 Мар 2020
    Постове:
    4
    Харесвания:
    1
    Олх ме разочарова тотално!!!
    Имам шивашко ателие и започнах изработка на предпазни маски,когато пуснах обява в олх те ми я блокираха ,като предлагаща забранени стоки!?!А в същото време се предлагаха медицински ,еднократни маски на космически цени.
    Но явно техните обяви са платени и затова не са забранени!

• Like Like x 1
  16. gogogo

gogogo Member

Член от:
    11 Юли 2018
    Постове:
    101
    Харесвания:
    15
    Не мога да се стърпя във връзка с това което казваш, да покажа ето тази обява:
    https://www.olx.bg/ad/filtri-s-aktiven-vaglen-ot-kaysievi-cherupki-za-maski-CID655-ID891tw.html
    Впечатляващ продукт! Забележете, че в описанието е споменато за активен въглен от "КАЙСИЕВИ ЧЕРУПКИ", защото вече се каза по телевизията, че в БАН са разработили маски с такъв активен компонент, които наистина спират корона вируса. Но тази обява това ли предоставя???

Активният въглен не трябва да е на прах, както се вижда дори от самата обява. Това е все едно да накъсате на ситно филтърна хартия, да обвиете всичко в марля и след това да пуснете вода. Ами нищо няма ви се филтрира, защото водата ще минава между листчетата, а не през тях!!! По абсолютно същата логика показаният продукт е ОЧЕВИДНО МЕНТЕ. Някакъв си келеш купил от магазина активен въглен и плат и ушил някакви "филтри". Така се опитва да лъготи хората и при това напълно успешно си стои обявата му в olx.bg, но обикновените шити маски не могат да се продават (които така или иначе помагат толкова, колкото другите от този вид).

17. Димитрова

Димитрова New Member

Член от:
    26 Мар 2020
    Постове:
    4
    Харесвания:
    1
    Най-интересното е,че днес и фейсбук отказаха да качат поста и то при положение,че предлаганите маски са посочени като текстилни и се изработват само при поръчка от шивашкото ми ателие.Вече незнам аз ли не разбирам какво предлагам или има умисъл в цялата ситуация!

18. daweb.top

daweb.top Member

Член от:
    3 Ное 2018
    Постове:
    53
    Харесвания:
    1
    не се притеснявайте, хора които познавам с бизнес и на които им работя сайтовете се отказаха от олкс и вече от базар. Базар-а и той заприлича на олкс, все още не са ограничили безплатните обяви по категории. На мен лично ми изгоряха много платени обяви включително и профил с обяви които НЕ нарушават правилата, имах обяви за личен автомобил, разнис токи като китайски техники радио апаратчета, mp3-ки и разни други ташаци дето в олкс е пълно с тях.

И така след още дълги проблеми с тях и с мои клиенти ( те не знаеха че са мои де ), стигнах до направата на мой сайт и тъй като продавалник е регистрирана към olx не може да се позлва от други, имах домейн, с това, но след като се поразви малко разбираемо започнаха да ми се врът в носа. Скоро ми бяха взели стртаници и ми ги върнаха накрая с мног оспорове и смених домейна от prodavalnik.top на 5bg.top защото е кратък и сбуквите са близки за по-бързо изписване на домейна.

Последна редакция: 23 Май 2020 в 3:36 PM
  19. gogogo

gogogo Member

Член от:
    11 Юли 2018
    Постове:
    101
    Харесвания:
    15
    Я дай малко данни този 5bg.top колко посещения има на ден от реални посетители (ако имаш начин да ги разпознаваш). Какво се търси повече и по-малко в този сайт?

20. daweb.top

daweb.top Member

Член от:
    3 Ное 2018
    Постове:
    53
    Харесвания:
    1
    на ден около 200 посещения. Преди да сменя домейна Януари месец бяха средно около 400 дневно, реални посетители. Равномерно се търсят имоти, авточасти, неща за дом и градина, мебели, инструменти, дрехи, животни, дрехи, електроника и за бебето, долу горе за каквото имам обяви търсенията от гугъл са ми по равно на всички. Имах пик в търсене на оферти за почивки, когато преди Януари пускаха обяви караджъ турс, след смяната на домейна, рядко влизат да пускат обяви и следователно поспадна търсенето.

Иска финанси за да се развие добре, нямам такива, които мога да отделя в момента

Последна редакция: 23 Май 2020 в 3:44 PM
: Bazar Olx

Сподели Страницата