първи стъпки в сладкарството

Дискусия в 'Стартиране на Бизнес', започната от bullmaydie, 15 Авг 2018.

1. bullmaydie

bullmaydie New Member

Член от:
    15 Авг 2018
    Постове:
    2
    Харесвания:
    0
    здравейте ,предстои ми отваряне на заведение тип кафе-сладкарница. имам желание да пробвам ,но нямам опит в тази сфера .относно изисквания лесно се намират в интернет ,имам познати които ще помагат ,както и сладкар.Притеснява ме бизнес плана и организацията(по скоро липсата на такъв)
    моля за съвет към кого мога да се обърна за първи стъпки в новия бизнес

2. gogogo

gogogo Member

Член от:
    11 Юли 2018
    Постове:
    51
    Харесвания:
    10
    Нямаш нужда от бизнес план, ако ще откриваш безименна сладкарница. Ако искаш да развиваш бранд, обаче, то също така по-добре е първо да започнеш с безименна сладкарница, за да натрупаш първоначално опит и по-важното да разбереш дали наистина това начинание те влече. След това вече почва сложното, но това ще стане вероятно най-рано около половин година след като вече си започнал да развиваш дейността.

Между временно някой с интереси в сладкарството може да се обади в темата, за да даде и по-професионално съвети. Лично моят досег със сладкарството се изчерпва с рождените дни в семейството. Тогава правя специална торта с почти напълно натурални продукти (мляко, масло, бишкоти, брашно, захар, какао) без обичайното нездравословно кокосово масло, с което масово се злоупотребява във всички видове сладки.

3. Viktor Arsov

Viktor Arsov Member

Член от:
    20 Сеп 2018
    Постове:
    47
    Харесвания:
    1
    Здравейте, престрашихте ли се да направите първата стъпка? Споделете как върви проекта.

4. bullmaydie

bullmaydie New Member

Член от:
    15 Авг 2018
    Постове:
    2
    Харесвания:
    0
    Здравейте, първата стъпка е направена отдавна. Чакаме скоро довършване на сградата ,но тъй като липсва все още инфраструктура наоколо,ще изчакам близо година до довършване на пътя и парка от общината.

5. dworkd16

dworkd16 New Member

Член от:
    7 Дек 2017
    Постове:
    6
    Харесвания:
    0
    Ако разполагате с някаква сума настрана за малко по-сериозна инвестиция, помислете за маркетингови услуги, свързани с изграждане на цялостна маркетингова стратегия на обекта. Не пренебрегвайте и бизнес плана, ако имате собствени познания, бихте могли и сами да се справите с него с помощта на няколко наръчника. В противен случай и особено ако обмислята кандидатстване за финансиране, професионалните услуги пак са подходящ вариант.

6. АТАНАС ///

АТАНАС /// New Member

Член от:
    13 Ное 2018
    Постове:
    1
    Харесвания:
    0
    Здравейте!Имам желанието да направя кафене със сладкарска работилничка с производство и продажба на сладкиши на място.Имам изкаран курс за сладкар и получих удостоверение за придобита професионална квалификация образец 3-37 на МОН а не свидетелство за професионална квалификация 3-54 на МОН. Въпросът ми е някой знае ли дали мога да правя сладките само със издаденото ми удостоверение или е нужно свидетелство за професионална квалификация.Благодаря ви предварително!

Сподели Страницата