Разходи за счетоводни услуги

Дискусия в 'Счетоводство и Финанси', започната от beautyFear, 20 Окт 2016.

1. beautyFear

beautyFear DO YOUR BEST TODAY
    Екип 3mart

Член от:
    22 Юли 2015
    Постове:
    688
    Харесвания:
    30
    Онзи ден се запознах с една роднина на познат. Оказа се, че за разлика от моята счетоводителка ( на която аз плащам 150 лева месечно) тя взима между 450-600 лева в зависимост от типа дейност и типа фирма. Започнахме да провеждаме едни разговори в които тя едва ли не ми каза, че моята счетоводителка не прави нищо и ми изрецитира няколко примера от практиката с наложени глоби и санцкии на управители заради немърливи счетоводители. Тааа питам се аз вие какви пари заплащате за счетоводни услуги?

2. bbb

bbb New Member

Член от:
    19 Фев 2016
    Постове:
    21
    Харесвания:
    0
    Аз като видя сайт за парфюми с цени на всички марки по 49 лв. не поръчвам, защото 99% са ментета.
    Така е с всички стоки и услуги.
    Ако сте доволен от Вашия счетоводител ползвайте услугите му!

3. beautyFear

Екип 3mart

Член от:
    22 Юли 2015
    Постове:
    688
    Харесвания:
    30
    П.С. Имам опцията да й платя, за да ми прегледа документацията и да провери всичко. Поне съм сигурен в компетенциите й. Ако не друго, ще знам дали парите ми не отиват на вятъра... А си мислех, че 100-1500 лева са достатъчни за месечно счетоводство на фирма, която не е регистрирана по ДДС.

4. bbb

bbb New Member

Член от:
    19 Фев 2016
    Постове:
    21
    Харесвания:
    0
    Не Ви разбирам на кой ще платите да проверява и в компенециите на кой сте сигурен.
    Моят съвет е - изкарайте си ПИК от НАП - безплатно е - ще получите доста информация за фирмата си ;)

5. beautyFear

Екип 3mart

Член от:
    22 Юли 2015
    Постове:
    688
    Харесвания:
    30
    С по-прости думи, плащам на друг счетоводител да направи проверка на моя счетоводител, за да съм сигурен. ПИК имам, ама НАП-аджиите няма да ми помогнат в пробойната (ако има такава). Просто ще ми я покажат и ще ме глобят.

6. bbb

bbb New Member

Член от:
    19 Фев 2016
    Постове:
    21
    Харесвания:
    0
    Това виц ли е? :rolleyes: По-добре направо си поискайте една данъчна ревизия - така ще сте 100 % сигурен!

7. beautyFear

Екип 3mart

Член от:
    22 Юли 2015
    Постове:
    688
    Харесвания:
    30
    Ти си с вицовете :D Ще ми платиш ли евентуалните санкции :mad::p

8. Maverick

Maverick Member

Член от:
    27 Юни 2015
    Постове:
    472
    Харесвания:
    18
    Много зависи от работата на твоята фирма, ако е с опростено счетоводство фактурираш на 2-3 месеца веднъж (за частни лица например или работиш с определен кръг фирми) е напълно нормална цената да е ниска.

9. ekoplaneta

ekoplaneta New Member

Член от:
    6 Дек 2016
    Постове:
    1
    Харесвания:
    0
    Най -евтино и сигурно е да се ползва счетоводна кантора с договор, който гарантира отговорност. Цената също се договаря и е обвързана с активността на дейността. Аз ползвам услугите на счетоводна кантора Гранд Консулт и съм доволна.

10. bbb

bbb New Member

Член от:
    19 Фев 2016
    Постове:
    21
    Харесвания:
    0
    И специално влязохте във форума за да пуснете линк към фирмата си! Така не се прави реклама! Мисля, че хората в този форума са достатъчно образовани за да се отнасяте така с тях.

11. Smilena

Smilena New Member

Член от:
    29 Дек 2017
    Постове:
    27
    Харесвания:
    2
    Здрасти,
    Всичко зависи от обема на работа!
    Т.е. колко фактури пускаш, дали фирмата ти е по ДДС, дали ти изготвя годишният отчет, дали се занимаваш с баготворителност...
    Аз също бях в една фирма на 300 лева на месец, но проучих цените и установих, че за обема работа на моята ф-ма се изисква по- малко труд, съответно и по- малко заплащане на счетоводител. Сега съм на 80 лева на месец. Доволна съм от работата!
    Проучи хубаво пазара и фирмите предлагащи счетоводни услуги.

Сподели Страницата