Поддръжка на сайт - колко Ви струва?

Дискусия в 'Помощ за Уебмастъри', започната от top_face, 12 Яну 2016.

1. top_face

top_face Member

Член от:
    29 Сеп 2015
    Постове:
    47
    Харесвания:
    1
    Колеги, искам да направя някаква обща статистика за себе си? Колко ви струва поддръжката на сайт и колко печелите от него? Струва ли си въобще да се занимаваш с това? Защото аз лично имах много лош опит - около година поддържах сайт, изхарчих... не знам, може би към 200 лева и не успях даже да си ги върна. Бях решила да пробвам, но изглежда трябваше да се подготвя подобаващо, а не да си пръскам парите на вятъра. При вас как е?

2. seobg

seobg Member

Член от:
    23 Мар 2015
    Постове:
    82
    Харесвания:
    7
    Здравей колега,

Трябва да уточниш за какъв сайт говориш. Ако става въпрос за малко сайтче или wordpress блог - поддръжката е смешни пари. Например аз имам хостинг акаунт в hostbulgaria, който ми струва към 3.50 лв. на месец. На него съм качил 10 сайта и като разделиш парите се получава по 35 стотинки сайт/месец или 4 лв./сайт на година за хостинг. Като прибавиш и подновяване на домейн ( средно по 20- 30лв./ година) поддръжката на един малък сайт излиза около 25 - 35лв./ година или 2 -3 лв. на месец.

Друг е въпроса, ако говорим за поддръжка на по-голям сайт от типа на форум, онлайн магазин или медия. Там вече разходите варират според големината на сайта. Може да са 300 лв. на месец, но може и да са 30 000 лв. или 300 000 лв. Зависи колко сърварни ресурси са нужни и колко хора трябват, за да го поддържат ( съпорт, администратори, програмисти, маркетинг специалисти, продавач-консултанти, журналисти и т.н.)

3. ostava26

ostava26 Member

Член от:
    29 Сеп 2015
    Постове:
    45
    Харесвания:
    0
    Aз също имах лош опит с поддръжка на сайт - доверих се на хора, които не разбират хич, ама хич! Плащах луди пари на месец и макрая едно голямо нищо. Беше информационен сайт. Държах го няколко месеца, но го прекъснах. Поддръжката ми струваше около 200 лв. МЕСЕЧНО, защото бях наел хора, които вършеха дреболийки.

4. W-SEO

W-SEO Member

Член от:
    27 Яну 2018
    Постове:
    72
    Харесвания:
    7
    При нас цените варират от 50 лв. на месец до 300

5. Review-bg

Review-bg New Member

Член от:
    28 Фев 2019
    Постове:
    12
    Харесвания:
    2
    Около 50 лева на месец

6. W-SEO

W-SEO Member

Член от:
    27 Яну 2018
    Постове:
    72
    Харесвания:
    7
    Всичко зависи от договорките, конкретния проект и т.н.

Сподели Страницата