Отваряне на магазин за хранителни стоки?

Дискусия в 'Съвети и Идеи за Дребния Бизнес', започната от Krischo, 17 Авг 2019.

1. Krischo

Krischo New Member

Член от:
    17 Авг 2019
    Постове:
    1
    Харесвания:
    0
    Здравейте, имам фирма и сега ми предстои наемане на магазин .Същия е работещ и действащ .Продава се пакетирани храни, цигари,алкохол,има витрина със сирена, маслини и тн. Въпроса ми е след като обекта има всички разрешителни, аз трябва ли да ги изкарвам на ново?
    Благодаря предварително.

2. Валя Бойчева

Валя Бойчева Активен Потребител

Член от:
    29 Дек 2015
    Постове:
    69
    Харесвания:
    4
    Здравейте,
    необходимо е да извършите промяна на обстоятествата (промяна на фирмата и лицето, което извършва дейност) в Областната дирекция по безопасност на храните (ОДБХ) по местонахождение на обекта. За целта се подава заявление, копие на договор за наем и копие на документа за регистрация на фирмата. По банков път се заплаща такса от 21. 90 лв. Предишния наемател трябва да Ви предостави и система за самоконтрол свързана с безопасността на храните. Ако не е актуализирана след 2016 год. е необходимо да се направи, защото от 10.02. 2016г. има нова наредба за безопасност на храните. След проверка от ОДБХ е необходимо да отидите в общината и да подадете заявление за работно време.

Ако имате допълнителни въпроси обадете се на тел. 0988 357 062- Валя Бойчева

Сподели Страницата