Мога ли да продавам в aliexpress?

Дискусия в 'Съвети и Идеи за Дребния Бизнес', започната от miss_sixty, 31 Окт 2015.

1. miss_sixty

miss_sixty Member

Член от:
    29 Сеп 2015
    Постове:
    48
    Харесвания:
    0
    Здравейте. Понеже често се натъквам на този сайт и казват, че е китайският ebay, интересува ме дали мога да продавам мои продукти? И всъщност дали наистина е като ebay, защото в ибей продавам без проблем, но за алиекспрес не съм чувала да продават хората... Някой да знае нещо по въпроса?

2. danko

danko Member

Член от:
    29 Сеп 2015
    Постове:
    48
    Харесвания:
    0
    Пазарувал съм доста от този сайт, но досега не съм видял такава функция. Повечето им продавачи са си директно от Китай, така че едва ли...

3. niki999

niki999 Member

Член от:
    29 Сеп 2015
    Постове:
    45
    Харесвания:
    0
    Не можеш да продаваш, а и защо да го правиш? За да продаваш, трябва да имаш големи бройки, а дали ще смогваш да правиш и безплатни доставки? Насочи се към eBay, шансовете са ти мнооого по-големи.

4. Denis Mustafov

Denis Mustafov New Member

Член от:
    31 Дек 2016
    Постове:
    24
    Харесвания:
    0
    Предполагам трябва да се свържеш с тях, както и за DHgate. Може да продаваш в Alibaba. Ако си производител може да продавш все пак това още един канал да се генерират продажби.

5. Maverick

Maverick Member

Член от:
    27 Юни 2015
    Постове:
    472
    Харесвания:
    18
    Защо пък да не може да продаваш там. Естествено, че може. Нали сайта се издържа от такива като теб. Трябва да са луди да ти забранят.
    Разликата е в условията. В алито няма пейпал и протекцията на купувачите е по-голяма.

6. beautyFear

beautyFear DO YOUR BEST TODAY
    Екип 3mart

Член от:
    22 Юли 2015
    Постове:
    688
    Харесвания:
    31
    Аз пък липсата на пейпал го считам за недостатък. Не използвам кредитни/дебитни карти. Всякакъв вид покупки са ми от сайтове с разрешен пейпал и не съм имал никакви проблеми.

7. Maverick

Maverick Member

Член от:
    27 Юни 2015
    Постове:
    472
    Харесвания:
    18
    И аз така мислих в началото, обаче опита показва, че пейпал може много лесно да бъде манипулиран. При това и от двете стани. Докато при алито съдника е самия сайт. И при положение, че е страна пряко свързана с този бизнес би взема по-справедливо решение. Докато при пейпал нещата са по-различни.

8. Snej K

Snej K New Member

Член от:
    23 Ное 2017
    Постове:
    7
    Харесвания:
    0
    Аз съм безкрайно доволна от Алиекспрес - имаха намерение да преместят склада си в Пловдив, но за съжаление се отказаха и склада е в Германия. До колкото ми е известно можете да изпратите стоката си директно до склада и те да се грижат за доставките или Вие сами да се ангажирате с това. Пазарът е огромен, но затова и конкуренцията е такава. Иначе създаването на магазин в сайта е съвсем лесно. Успех

9. bizrom

bizrom New Member

Член от:
    19 Мар 2019
    Постове:
    2
    Харесвания:
    0
    Тъй като и аз отдавна се чудих дали е възможно не аз, а изобщо някой, който не е Китаец да продава неща в Алиекспрес, доста се рових насам - натам, за да открия каквато и да било информация. Е, открих подробно описана статия за Aliexpress във Firmsinfo , от която ми стана ясно, че платформата е така измислена първоначално от г-н Джак Ма, че да могат Китайците да си пласират стоката навсякъде по Света. Т.е. основната идея е била изцяло износ.
    Обаче наскоро открих 2 новини: Едната е, че вече г-н Ма се е пенсионирал и вече не се знае на къде ще поеме ръководството :) Другата е, че вече много им се иска да се конкурират с Amazon и затова вече щели да разрешават и чуждестранни продавачи да продават стоката си в Алиекспрес.
    Така или иначе като гледам какви ниски цени дават на продуктите, едва ли стока, изнесена от България може да хване изобщо ред.

: aliexpress, ebay

Сподели Страницата