Държавата убива малкия бизнес !

Дискусия в 'Off Topic Forum', започната от tigris, 7 Апр 2015.

1. tigris

tigris New Member

Член от:
    6 Апр 2015
    Постове:
    4
    Харесвания:
    0
    Здравейте Българи , интересува ме как се оправяте с бизнеса , когато държавата ни изстисква като лимони ? Плащам си такси , данъци , понякога глоби и от жалките дневни обороти почти нищо не остава за мен . Как се оправяте хора ??

2. acnekt

acnekt Member

Член от:
    26 Юни 2015
    Постове:
    47
    Харесвания:
    0
    Ако си плащаш всички данъци и осигуровки ,лицензи и прочие ще фалираш със сигурност.

3. logout

logout Member

Член от:
    25 Юни 2015
    Постове:
    100
    Харесвания:
    5
    В дребния бизнес е така за съжаление. Много пъти ми е идвало да се откажа, напоследък все по-често, но си казвам пък ще бера ядове заради малките доходи. Аз имам поне някакъв допълнителен бизнес, а хората работят за по 300 лв. Това е положението в целия свят. Дребния бизнес е смачкан по всички начини. По-изгодно им е да сме работници за големите корпорации които съставят законите, за да може малкия бизнес да е на минус.

4. blagoev86

blagoev86 New Member

Член от:
    25 Юни 2015
    Постове:
    13
    Харесвания:
    0
    Трудно се оцелява в дребния бизнес, за това всички гледат към големия. Направи си сметка ако държиш верига от заведения или едно малко квартално кафене. Днес идват някакви проверяващи и ти правят 3 глоби по 2 хиляди лева примерно. Ако си малък бизнес могат бързо да те доведат до фалит, докато за едрия бизнес подобни глоби са все едно муха ги е ухапала. Трудно е със сигурност и за това винаги трябва да се търси бързо развитие ако искаш да си гъвкав и успешен.

5. Azhen

Azhen New Member

Член от:
    26 Юни 2015
    Постове:
    23
    Харесвания:
    0
    Трябва да си перфектен във всяко едно отношение ,иначе точно за един ден могат да те съсипят финансово.

6. proxy86

proxy86 Member

Член от:
    26 Юни 2015
    Постове:
    97
    Харесвания:
    2
    Трябва да се изкорени бюрокрацията за да върви бизнеса на горе.Да се направи както в Англия, правиш фирма за 15 мин през компютъра.Трябва електронно правителство за да се улесни дребния бизнес, все пак той е гръбнака на икономиката.Докато тези дребни неща не се променят хората ще си работят в сивия сектор и респективно държавата не може да прибира пари от това, а само ще губи.

7. enigmatic

enigmatic Member

Член от:
    26 Юни 2015
    Постове:
    31
    Харесвания:
    0
    Съгласен съм с колегата едно електронно правителство и електронни гишета да го нарека ще бъдат много от полза за целия бизнес :)

8. pepo_999

pepo_999 Member

Член от:
    26 Юни 2015
    Постове:
    441
    Харесвания:
    15
    Най-лесно е да видят какво става в Румъния и как са са променили за десетина години, няма бюрокрация , няма рушвети, няма катаджии да ти искат парички, ама ние пък нямаме желание за промяна и така и ще си отидат още 25 години преход

9. enigmatic

enigmatic Member

Член от:
    26 Юни 2015
    Постове:
    31
    Харесвания:
    0
    Добре ще бъде ако са още 25 :) според мене ще са много повече

10. proxy86

proxy86 Member

Член от:
    26 Юни 2015
    Постове:
    97
    Харесвания:
    2
    И в Румъния има бюрукратщина, рушвети и т.н. ,но в по-малки дози.
    Също така скоро намалиха ддс на храните от 24 % (не съм много сигурен) на 9 %.Това ще намали с около 10 % храните и напитките, но държавата няма да загуби, а ще започне да си прибира.За разлика от румънците ние все още не може да осъзнаем, че ако бизнеса е доволен всичко ще върви на горе и всички ще бъдат доволни, както и бизнеса, държавата и обикновеният данъкоплатец.

11. 65r65

65r65 New Member

Член от:
    26 Юни 2015
    Постове:
    14
    Харесвания:
    0
    Как така не ви върви бизнеса нали сме държавата с най-ниски данъци според правителството,

12. Maverick

Maverick Member

Член от:
    27 Юни 2015
    Постове:
    472
    Харесвания:
    18
    За съжаление това е истината. Вместо държавните служители да работят за бизнес, (защото техните заплати идват от там) те работят против него! Това е една система която се самоизяжда от вътре. И в един момент ще рухне.

Сподели Страницата